koszt ulotek

Od czego zależny jest koszt ulotek?

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że ulotki to absolutnie najbardziej powszechne materiały reklamowe. Mimo iż dziś reklama może mieć i zresztą ma bardzo wiele form, to w dalszym ciągu to właśnie na ulotki przedsiębiorcy decydują się najczęściej i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Wielu klientów odwiedzając poszczególne drukarnie, chce poznać koszt druku ulotek, nie zdając sobie sprawy z tego, że jest on uwarunkowany co najmniej kilkoma czynnikami. O jakich czynnikach w związku z tym tutaj mówimy?

Ilość

Przede wszystkim powinniśmy się tutaj skupić na ilości takich ulotek, co oczywiście nie może nikogo dziwić. Oczywiste jest to, że im większy nakład, tym większe środki finansowe będą się z nim wiązać. Przynajmniej jest tak zazwyczaj.

Technika druku

Decydując się na druk ulotek, zazwyczaj wybieramy pomiędzy drukiem cyfrowym a offsetowym. Przy większym nakładzie najlepiej będzie postawić na druk offsetowy, ponieważ jego cechą charakterystyczną jest spadający koszt wraz ze wzrostem ilości egzemplarzy. Druk cyfrowy sprawdzi się przy znacznie mniejszych nakładach, czy nawet pojedynczych zamówieniach.

Skomplikowanie projektu

Cena wydruku ulotek uzależniona jest też od stopnia skomplikowania projektu. Im jest on mniej skomplikowany i zawiera mniej grafik, tym lepiej, przynajmniej pod względem ceny. Poza tym drukarnia może doliczyć określone koszta dodatkowe, jeśli ich grafik będzie musiał pracować nad projektem w celu jego poprawy. Standardowo odpowiedzialna jest ona bowiem tylko za sam wydruk. Projekt w odpowiedniej formie powinien być natomiast dostarczony przez klienta. Na szczęście coraz więcej drukarni wychodząc ku oczekiwaniom swoich klientów, takie wsparcie graficzne oferuje.

Format

Z formatem jest podobnie jak z ilością zamówienia. Oczywiste jest to, że mniej zapłacimy za 1000 sztuk ulotek w formacie A7, aniżeli A4. Innymi słowy mówiąc, im mniejsza jest nasza ulotka, tym jej cena jest niższa.

Liczba stron

Ulotki mogą być jedno, -dwu lub kilkustronicowe. Najtańsze są te pierwsza, a cena ulotki wzrasta wraz z większą ilością jej stron.

Jak w związku z tym widzimy, przy zamówieniu druku ulotek uwagę trzeba zwrócić na kilka czynników. Są oczywiście drukarnie, które taki koszt mają stały, ale nie brakuje też tych do każdego zamówienia podchodzących w sposób indywidualny.

About admin

3 thoughts on “Od czego zależny jest koszt ulotek?

  1. Ja zawsze patrzę na cenę, choć oczywiście nie oznacza to tego, że stawiam na najtańsze firmy. Szukam kompromisu pomiędzy ceną a jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *