ulotki reklamowe

Reklama za pośrednictwem ulotek

Decydując się na prowadzenie firmy, każdy z nas musi mieć świadomość tego, że odpowiednie nakłady finansowe będzie musiał także przeznaczyć na reklamę, bez której utrzymanie się na rynku nie będzie trudne, gdyż konkurencja na niemal każdej płaszczyźnie rynku jest ogromna. Wydawać by się mogło, że w dobie XXI wieku, kiedy form reklam jest mnóstwo, stworzenie konkretnego planu marketingowego żadnym problemem nie będzie. Z pewnością jest w tym sporo racji, ale zaznaczamy, że większość reklam to koszt dość wysoki, na który nie możemy sobie pozwolić. Pozostają nam więc bardziej tradycyjne formy. Zaliczymy do nich między innymi ulotki reklamowe, którym właśnie postanowiliśmy poświęcić ten artykuł. Jak zatem na tle innych wypada reklama w tej formie?

Beznadziejne ulotki?

Wielu przedsiębiorców jest zdania, że reklama poprzez ulotki, to coś, co dobre było kiedyś, ale nie dziś, kiedy technologia pozwala nam na bardziej efektywne formy reklamy. Być może są takie, które są efektywniejsze, a zaliczyć do nich możemy choćby elementy reklamy bezpośredniej. Jednakże nie sposób nie spojrzeć na to z drugiej strony i przyjrzeć się efektywności pod względem wydanych na reklamę pieniędzy. Nie sposób bowiem wydać grube tysiące i pozyskać kilkudziesięciu nowych klientów. Dobrym wynikiem będzie taka sama liczba pozyskanych przy relatywnie kilkukrotnie niższych kosztach.

Tania i skuteczna

Jeśli mielibyśmy porównać jakość do ceny, na pewno ulotki, jako forma reklamy wypadają dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Zresztą, gdyby było inaczej, nie decydowałoby się na nie tak wielu przedsiębiorców i to nie tylko tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na droższe reklamy, ale także i takich, którzy na kampanie reklamowe mają potężne środki.

Inną sprawą jest natomiast to, jak takie ulotki będą zaprojektowane. Oczywiście musi to być jak najbardziej przemyślany projekt, aby na ulotce wszystko znajdowało się na swoim miejscu. Kolejną sprawą jest papier, na którym zostanie ona wydrukowana. Na pewno nie będzie przekłamaniem, jeśli stwierdzimy, że drukarka na słabej jakości papierze nie trafi do klienta. Będzie to przysłowiowy strzał w stopę, który w ogólnym rozrachunku może dać zupełnie inne od oczekiwanych efekty.

About admin

3 thoughts on “Reklama za pośrednictwem ulotek

  1. Z tą skutecznością to można byłoby polemizować, bo na pewno są skuteczniejsze i to o wiele formy reklamy. Mimo wszystko, jeśli spojrzymy na cenę, to na pewno ulotki wypadają bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *