reklama

Druk i reklama

Jak mówi jedno z polskich przysłów „Jak cię widzą, tak cię piszą” i z pewnością jest w tym sporo racji. W odniesieniu do firmy moglibyśmy rozumieć to jako dbanie o dobry wizerunek firmy wśród klientów. Zgadzają się z tym także eksperci, którzy twierdzą, że przedsiębiorstwa, które są pozytywnie postrzegane przez rynek, mają większe szanse na pokaźne zyski. Jeśli wspomnieliśmy już o wizerunku, na pewno warto w tym miejscu skupić się także na usługach drukarni. Dzięki niemu możemy trafiać do klientów poprzez eleganckie wizytówki, gustowne teczki ofertowe, smycze do kluczy, a nawet długopisy. I to wszystko za wcale nie największe pieniądze.

Projekt graficzny

Wprawdzie drukarnie w swoich szeregach posiadają na ogół grafików, ale nie jest to normą. Mimo wszystko, nawet jeśli takiego grafika drukarnia ma to i tak zazwyczaj jest on tylko po to, aby poprawiać błędnie wykonane projekty i dostosować je do parametrów maszyn drukarskich. Dlatego przed kontaktem z firmą poligraficzną powinniśmy zgłosić się do grafika, który przygotuje projekt naszej wizytówki czy ulotki reklamowej. Oczywiście możemy się tym zająć także osobiście, ale nie każdy dysponuje określoną wiedzą z zakresu grafiki, która w przypadku takich projektów jest niezbędna. Tym bardziej że jak już wspomnieliśmy, projekt taki musi być szyty na miarę i nie może w nim niczego zabraknąć.

Materiały papiernicze

W przypadku materiałów papierniczych uwagę musimy zwrócić na materiał wydruku, a więc papier czy karton. Nie bójmy się poświecić kilkuset złotych więcej. Jakość na pewno powinna być tutaj przekładana ponad cenę.

Gadżety reklamowe

Klienci zawsze o wiele bardziej cenią sobie firmy, od których dostaną coś zupełnie za darmo. Nawet jeżeli będzie to niewielki podarunek, na pewno w oczach klienta twoja firma zostanie zapamiętana w pozytywnym świetle. Dlatego warto jest decydować się na nabycie kubków, smyczy czy długopisów, które następnie będziemy mogli rozpowszechnić pośród społeczeństwa. Straty materialne z tego tytułu będą niewielkie, a zysk może być przedni.

About admin

One thought on “Druk i reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *